Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Hudba

4. říjen 2012

Xindl X pokřtil svůj první Xpěvník

Xindl XVe čtvrtek 27 .září uskutečnil Ondřej Ládek alias Xindl X své jednodenní Xpěvníkové turné. Na počest svého zbrusu nového zpěvníku uspořádal během dne čtyři minikoncerty, křesty a hlavně autogramiády.  Zpěvník obsahuje všechny songy včetně těch nejnovějších.

Xindl X má letos opravdu honičku. Letní festivaly bral útokem, několikrát si zazpíval s fanoušky, v pondělí 24.9. vydal svou již třetí studiovou desku a teď zase zpěvník. Aby toho nebylo málo, v říjnu vyráží na své TURNÉ S LÁ$KOU, kde představí nové CD.  Čtvrteční Xpěvníkové turné se vydařilo a akustické koncerty dodaly atmosféru.
První zastávkou se stalo knihkupectví Neoluxor v OC Chodov. Navzdory poměrně časné hodině a pracovnímu dni, vyčkávaly mezi regály s knihami hloučky fanoušků. Krátce po desáté hodině přivítal  Xindl X všechny přítomné a akce mohla začít. Koncert tradičně započal songem Dysgrafik a následoval novým hitem Štědrý večer nastal. Ačkoliv je píseň poměrně nová, málokdo neznal slova.

Pro odvážlivce, kteří by si rádi zahráli po boku písničkáře, byly nachystány kytary navíc. ,,Máme připraveny tři volné kytary. Z toho jedna nehraje, druhá není naladěná a třetí má špatný popruh. To všechno jsme zjistili až tady na místě.“ vtipně konstatoval Ondřej situaci. Nakonec se našel fanoušek Aleš, který si namísto ohlášené Chemie vyžádal song Anděl a zahrál si společně se zpěvákem. Celý koncert pokračoval v přátelském duchu. Netrvalo dlouho a obecenstvo se potichu, ale jistě rozezpívalo. Nastolená prohibice způsobila odšpuntování pouze dětského šampaňského, které úspěšně pokřtilo celou knihu.

Čím více se ručička na hodinách vzdalovala číslici dvanáct, tím více přibývalo diváků a fanoušků v jednotlivých knihkupectví. V jednu hodinu pokračoval písničkář Neoluxorem OC Flora, dále Hlavním nádražím o půl čtvrté a celé turné završil v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v 18 hodin.

Teď už Xindlovi X zbývá jen vyrazit na delší turné, které rozjede v Jihlavě 18.října. Během listopadu pak navštíví celkem osm měst České republiky. Nebudou chybět ani Prachatice, Tábor nebo Slaný. Nakonec ho zakončí koncertem v pražském Divadle Gong 5. prosince letošního roku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • Akce "Konec pololetí"

  První školní pololetí je již nadobro uzavřeno a zbývá jen rozdat vysvědčení. To se stane ve čtvrtek 31.1. Ať už byl pro vás tento půlrok více či méně úspěšný, je nasnadě jeho konec oslavit. Vždyť to, co...

 • Animé v Chapeau Rouge

  Brněnská kapela Animé zahraje 24. ledna v Chapeau Rouge. Pokud skupinu neznáte, začtěte se do následujícího článku, ve kterém se dozvíte se v něm něco o historii skupiny i hudbě, kterou hraje....

 • Chinaski vyráží na druhou tisícovku koncertů!

  Podzimní turné výjimečné počtem vystoupení začíná již 1. listopadu. Chinaski zahájí svůj ,,Klubový speciál 2 - pokračujeme“ v  Kamenici.  Svůj poslední koncert tohoto roku odehrají  15.12. v Sušici. I...

 • Co přinese akce t-music Back to School

  Po loňském velmi úspěšném prvním ročníku se akce t-music Back to School vrací nejen do Prahy. Letošní rok přinese více interpretů a spoustu zábavy nejen hudební. Na co se tedy můžeme v Praze na...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top