Chyba
 • Chyba při nahrávání kanálu

Divadlo

4. červenec 2012

Tajemství: Divadlo, hudba a film na lodi

Divadelní loď TajemstvíMáte rádi divadlo, hudbu a film? Tajemství? Vodu? Lodě? Nevšední zážitky? Pak je tu projekt Divadla bratří Formanů s názvem Divadelní loď tajemství právě pro vás. Zrekonstruovaná loď  vyplula po roční přestávce a kotví u Železničního mostu.

Kulturní aktivity nejrůznějšího druhu na Divadelní lodi tajemství probíhají už od roku 2000, kdy bratři Formanové nechali přestavět nákladní plavidlo na divadelní loď. Ta měla sloužit jako letní scéna pro jejich originální divadlo, avšak v roce 2006 se loď stala sezónním plovoucím jevištěm hostícím divadlo, hudbu i film.

Velká část programu, který se na lodi odehrává, je dílem zahraničních tvůrců (letos např. z Belgie, Izraele, Francie). Diváci se tak mohou seznámit s díly známých i méně známých zahraničních umělců, se kterými bratři Formanové navázali spolupráci.

Z českých umělců, jejichž dílo je představováno na divadelní lodi, můžeme za všechny jmenovat např.  Lukáše Palečka a Marii Ospalíkovou a jejich hru Aknela, která je volnými variace na příběhy z literárního  díla Lewise Carrolla „Alenka... (v říši divů/za zrcadlem)“. Tato hra je samotnými tvůrci charakterizována jako „příběh, kdy už ani diváci ani herci neví, co je ještě  fikce, kde konečně začíná realita a kdy je vhodné osladit si čaj…“ . Tedy jinými slovy jako příběh plný tajemství.

Program však nezapomíná ani na děti. Divadelní loď tajemství slibuje, že sezónu propluje se spoustou pohádek a příběhů, které doplní o mezigenerační dílny. Při těch se bude vyrábět, zpívat a hrát. Jedna z letošních dílen je výtvarná, druhá pak hudební a každý si tedy přijde na své.

A kde můžete Divadelní loď tajemství, která letos vyplula po roční přestávce, kdy probíhaly opravy a úpravy, najít? Nejčastěji v kotvišti na Výtoni (mezi Palackého a Železničním mostem) na Praze 2. Jelikož se však loď často vydává na plavby (a to i za Prahu, např. do  Mělníka, Lovosic, Ústí nad Labem, Roztok u Prahy), doporučujeme podívat se vždy na internetové stránky s aktuálními informacemi www.divadlobratriformanu.cz. Na těchto stránkách je možné také objednat si vstupenky na všechna představení.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kam zajít dál?

 • BUFO bláznivě a fantasticky

  Ten, kdo zašel 28. 10.2013 do Divadla v Dlouhé, měl možnost zažít podvečer státního svátku trochu jinak – bláznivě, fantasticky, poeticky, ale především s úsměvem na tváři a obdivem v očích. O...

 • Čarokraj, nová opera v Národním divadle

  Od 14. ledna 2012 můžete v Národním divadle zhlédnout novou rodinnou operu Čarokraj, inspirovanou knihou Geralda Durrella Mluvící balík z roku 1974. Opera vznikla pod režijní taktovkou Petra Formana...

 • Deadline aneb Smrtelná křeč v Ypsilonce

  Byla to jistě touha po inovativním přístupu, který by řešil vážné fenomény současné generace, co vedlo Ypsilonku k uvedení hry Braňo Holička Deadline. Inscenace má hluboký nápad, ve kterém se však...

 • Divadelní komedie Drahouškové

  Tento měsíc nám přinesl pravé nefalšované zimní počasí, slunečního svitu, tak nezbytného pro podporu naší dobré nálady, je poskromnu a naše aktivita se ve většině případů omezuje jen na běžnou...

Mezi námi

Kalendář událostí v měsíci

Cestování a Outdoor

Mapa restaurací v Praze

Mapa restaurace v Praze

top