Recenze

10. duben 2012

Čarokraj, nová opera v Národním divadle

Národní divadlo - Opera ČarokrajOd 14. ledna 2012 můžete v Národním divadle zhlédnout novou rodinnou operu Čarokraj, inspirovanou knihou Geralda Durrella Mluvící balík z roku 1974. Opera vznikla pod režijní taktovkou Petra Formana a dirigentskou taktovkou Marko Ivanoviće.

Představení je zaměřeno na nejmenší diváky, kterým se snaží usnadnit jejich cestu do velkého světa opery.

Kouzelný svět Čarokraje vás vtáhne ještě před samým začátkem. Jak se dozvíte na své vstupence, do divadla můžete vstoupit dvěma způsoby – klasicky hlavním vchodem zlaté kapličky, nebo tajnou podzemní cestou plnou kouzelných tvorů a překvapení. Jakmile se usadíte na svém místě a rozhlédnete se kolem, zjistíte, že zpěváci vás svými výkony nebudou těšit pouze z jeviště, ale že pohádkové postavy zavítaly i do řad diváků. Fantastické brány Čarokraje se mohou otevřít.

Děj opery nás přivádí do kouzelné říše Mytologie plné zvláštních tvorů a kouzel, která se však právě ocitá ve velkém nebezpečí, neboť je napadena proradnými bazilišky, kteří využívají příležitosti zmocnit se kouzelné knihy určující pravidla života v Čarokraji a ihned ji přepisují. Zachráncem kouzelné říše se má stát Papouš a krásná Penelopka, později doprovázení ještě Žabákem, kteří se vydávají na cestu za kouzelnou rostlinou, která bazilišky zneškodní. Na jejich cestě na ně číhají mnohá nebezpečí, avšak pohádkový příběh nemůže skončit jinak než vítězstvím dobra. Jejich putování je tedy úspěšně završeno navrácením knihy do správných rukou a jejím přepsáním podle starých zákonů.

Celé představení trvá 90 minut bez přestávky, ale věřte, že i dospělým uteče jako voda. Pokud se nechcete připravit o největší překvapení, neodcházejte při děkovačce. Po ní se totiž ještě dozvíte, jak vlastně skončí příběh Žabáka, který se během putování do nádherné Penelopky zamiluje.

Foto: www.narodni-divadlo.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lifestyle

Dovolená na "první chvíli"?

Znáte zájezdy last minute a dokonce této možnosti každoročně využíváte? Slyšeli jste už ale někdy o first minute zájezdech? Pokud ne, nevadí, my vám je v našem článku představíme, pokud ano, pak věřte, že slyšet nestačí. First minute zájezdy se musí využít.

Číst dál...

Nízkoenergetické dřevostavby Praha

Rozhodli jste se pro stavbu rodinného domu a rádi byste si nechali postavit nízkoenergetickou dřevostavbu? Bydlení v nízkoenergetických domech je velmi pohodlné a přináší sebou řadu výhod. Váš dům snů, v němž bude žít spokojený rodinný život, si můžete nechat postavit od společnosti Stavex, jejíž nabídkový katalog najdete na

Číst dál...

Mezi námi

top